1529 English verbs and 842 Irish verbs conjugated and translated
  1. test verb
    1. seiceáil
    2. saibhseáil (depth of water)
    3. triail
    4. scrúdaigh
    5. promh
  2. tested Verbal Adjective
    1. seiceáilte
    2. saibhseáilte
    3. triailte
    4. scrúdaithe
    5. profa
  3. testing Verbal Noun
    1. ag seiceáil
    2. ag saibhseáil
    3. ag triail
    4. ag scrúdú
    5. ag promhadh
present
  1. I test me english present
    1. seiceálaim
    2. saibhseálaim
    3. triailim
    4. scrúdaím
    5. promhaim
  2. you test you
    1. seiceálann
    2. saibhseálann
    3. triaileann
    4. scrúdaíonn
    5. promhann
  3. he tests he
    1. seiceálann
    2. saibhseálann
    3. triaileann
    4. scrúdaíonn
    5. promhann
  4. she tests she
    1. seiceálann
    2. saibhseálann
    3. triaileann
    4. scrúdaíonn
    5. promhann
  5. we test we
    1. seiceálaimid
    2. saibhseálaimid
    3. triailimid or triaileann muid
    4. scrúdaímid
    5. promhaimid
  6. you test you plural
    1. seiceálann sibh
    2. saibhseálann sibh
    3. triaileann sibh
    4. scrúdaíonn sibh
    5. promhann sibh
  7. they test they
    1. seiceálann siad
    2. saibhseálann siad
    3. triaileann siad
    4. scrúdaíonn siad
    5. promhann siad
  8. test autonomous present
    1. seiceáiltear
    2. saibhseáiltear
    3. triailtear
    4. scrúdaítear
    5. promhtar
  9. he doesn't test negative present he
    1. sheiceálann
    2. shaibhseálann
    3. thriaileann
    4. scrúdaíonn
    5. phromhann
  10. does he test? question present he
    1. an seiceálann ?
    2. an saibhseálann ?
    3. an dtriaileann ?
    4. an scrúdaíonn ?
    5. an bpromhann ?
past
  1. I tested me english past
    1. sheiceáil
    2. shaibhseáil
    3. thriail
    4. scrúdaigh
    5. phromh
  2. you tested you
    1. sheiceáil
    2. shaibhseáil
    3. thriail
    4. scrúdaigh
    5. phromh
  3. he tested he
    1. sheiceáil
    2. shaibhseáil
    3. thriail
    4. scrúdaigh
    5. phromh
  4. she tested she
    1. sheiceáil
    2. shaibhseáil
    3. thriail
    4. scrúdaigh
    5. phromh
  5. we tested we
    1. sheiceálamar
    2. shaibhseálamar
    3. thriaileamar or thriail muid
    4. scrúdaíomar
    5. phromhamar
  6. you tested you plural
    1. sheiceáil sibh
    2. shaibhseáil sibh
    3. thriail sibh
    4. scrúdaigh sibh
    5. phromh sibh
  7. they tested they
    1. sheiceáil siad
    2. shaibhseáil siad
    3. thriaileadar or thriail siad
    4. scrúdaigh siad
    5. phromh siad
  8. tested autonomous past
    1. seiceáladh
    2. saibhseáladh
    3. triaileadh
    4. scrúdaíodh
    5. promhadh
  9. he did not test negative past he
    1. níor sheiceáil
    2. níor shaibhseáil
    3. níor thriail
    4. níor scrúdaigh
    5. níor phromh
  10. did he test? question past he
    1. ar sheiceáil ?
    2. ar shaibhseáil ?
    3. ar thriail ?
    4. ar scrúdaigh ?
    5. ar phromh ?
future
  1. I will test me english future
    1. seiceálfaidh
    2. saibhseálfaidh
    3. triailfidh
    4. scrúdóidh
    5. promhfaidh
  2. you will test you
    1. seiceálfaidh
    2. saibhseálfaidh
    3. triailfidh
    4. scrúdóidh
    5. promhfaidh
  3. he will test he
    1. seiceálfaidh
    2. saibhseálfaidh
    3. triailfidh
    4. scrúdóidh
    5. promhfaidh
  4. she will test she
    1. seiceálfaidh
    2. saibhseálfaidh
    3. triailfidh
    4. scrúdóidh
    5. promhfaidh
  5. we will test we
    1. seiceálfaimid
    2. saibhseálfaimid
    3. triailfimid or triailfidh muid
    4. scrúdóimid
    5. promhfaimid
  6. you will test you plural
    1. seiceálfaidh sibh
    2. saibhseálfaidh sibh
    3. triailfidh sibh
    4. scrúdóidh sibh
    5. promhfaidh sibh
  7. they will test they
    1. seiceálfaidh siad
    2. saibhseálfaidh siad
    3. triailfidh siad
    4. scrúdóidh siad
    5. promhfaidh siad
  8. will test autonomous future
    1. seiceálfar
    2. saibhseálfar
    3. triailfear
    4. scrúdófar
    5. promhfar
  9. he will not test negative future he
    1. sheiceálfaidh
    2. shaibhseálfaidh
    3. thriailfidh
    4. scrúdóidh
    5. phromhfaidh
  10. will he test? question future he
    1. an seiceálfaidh ?
    2. an saibhseálfaidh ?
    3. an dtriailfidh ?
    4. an scrúdóidh ?
    5. an bpromhfaidh ?
past habitual
  1. I used to test me english past habitual
    1. sheiceálainn
    2. shaibhseálainn
    3. thriailinn
    4. scrúdaínn
    5. phromhainn
  2. you used to test you
    1. sheiceáilteá
    2. shaibhseáilteá
    3. thriailteá
    4. scrúdaíteá
    5. phromhtá
  3. he used to test he
    1. sheiceáladh
    2. shaibhseáladh
    3. thriaileadh
    4. scrúdaíodh
    5. phromhadh
  4. she used to test she
    1. sheiceáladh
    2. shaibhseáladh
    3. thriaileadh
    4. scrúdaíodh
    5. phromhadh
  5. we used to test we
    1. sheiceálaimis
    2. shaibhseálaimis
    3. thriailimis or thriaileadh muid
    4. scrúdaímis
    5. phromhaimis
  6. you used to test you plural
    1. sheiceáladh sibh
    2. shaibhseáladh sibh
    3. thriaileadh sibh
    4. scrúdaíodh sibh
    5. phromhadh sibh
  7. they used to test they
    1. sheiceálaidís
    2. shaibhseálaidís
    3. thriailidís or thriaileadh siad
    4. scrúdaídís
    5. phromhaidís
  8. used to test autonomous past habitual
    1. sheiceáiltí
    2. shaibhseáiltí
    3. thriailtí
    4. scrúdaítí
    5. phromhtaí
  9. he didn't used to test negative past habitual he
    1. sheiceáladh
    2. shaibhseáladh
    3. thriaileadh
    4. scrúdaíodh
    5. phromhadh
  10. did he used to test? question past habitual he
    1. an seiceáladh ?
    2. an saibhseáladh ?
    3. an dtriaileadh ?
    4. an scrúdaíodh ?
    5. an bpromhadh ?
conditional
  1. I would test me english conditional
    1. sheiceálfainn
    2. shaibhseálfainn
    3. thriailfinn
    4. scrúdóinn
    5. phromhfainn
  2. you would test you
    1. sheiceálfá
    2. shaibhseálfá
    3. thriailfeá
    4. scrúdófá
    5. phromhfá
    1. sheiceálfadh
    2. shaibhseálfadh
    3. thriailfeadh
    4. scrúdódh
    5. phromhfadh
  3. she would test she
    1. sheiceálfadh
    2. shaibhseálfadh
    3. thriailfeadh
    4. scrúdódh
    5. phromhfadh
    1. sheiceálfaimis
    2. shaibhseálfaimis
    3. thriailfimis or thriailfeadh muid
    4. scrúdóimis
    5. phromhfaimis
  4. you would test you plural
    1. sheiceálfadh sibh
    2. shaibhseálfadh sibh
    3. thriailfeadh sibh
    4. scrúdódh sibh
    5. phromhfadh sibh
  5. they would test they
    1. sheiceálfaidís
    2. shaibhseálfaidís
    3. thriailfidís or thriailfeadh síad
    4. scrúdóidís
    5. phromhfaidís
  6. would test autonomous conditional
    1. sheiceálfaí
    2. shaibhseálfaí
    3. thriailfí
    4. scrúdófaí
    5. phromhfaí
  7. he wouldn't test negative conditional he
    1. sheiceálfadh
    2. shaibhseálfadh
    3. thriailfeadh
    4. scrúdódh
    5. phromhfadh
  8. would he test? question conditional he
    1. an seiceálfadh ?
    2. an saibhseálfadh ?
    3. an dtriailfeadh ?
    4. an scrúdódh ?
    5. an bpromhfadh ?
subjunctive
  1. that I test; may I test me english subjunctive
    1. go seiceála
    2. go saibhseála
    3. go dtriaile
    4. go scrúdaí
    5. go bpromha
    1. go seiceála
    2. go saibhseála
    3. go dtriaile
    4. go scrúdaí
    5. go bpromha
    1. go seiceála
    2. go saibhseála
    3. go dtriaile
    4. go scrúdaí
    5. go bpromha
    1. go seiceála
    2. go saibhseála
    3. go dtriaile
    4. go scrúdaí
    5. go bpromha
    1. go seiceálaimid
    2. go saibhseálaimid
    3. go dtriailimid or go dtriaile muid
    4. go scrúdaímid
    5. go bpromhaimid
  2. that you test; may you test you plural
    1. go seiceála sibh
    2. go saibhseála sibh
    3. go dtriaile sibh
    4. go scrúdaí sibh
    5. go bpromha sibh
    1. go seiceála siad
    2. go saibhseála siad
    3. go dtriaile siad
    4. go scrúdaí siad
    5. go bpromha siad
  3. that test; may test autonomous subjunctive
    1. go seiceáiltear
    2. go saibhseáiltear
    3. go dtriailtear
    4. go scrúdaítear
    5. go bpromhtar
  4. that he does not test; may he not test negative subjunctive he
    1. nár sheiceála
    2. nár shaibhseála
    3. nár thriaile
    4. nár scrúdaí
    5. nár phromha
  5. may he test? question subjunctive he
    1. an seiceála ?
    2. an saibhseála ?
    3. an dtriaile ?
    4. an scrúdaí ?
    5. an bpromha ?
imperative
  1. test me english imperative
    1. seiceálaim
    2. saibhseálaim
    3. triailim
    4. scrúdaím
    5. promhaim
  2. test you
    1. seiceáil
    2. saibhseáil
    3. triail
    4. scrúdaigh
    5. promh
  3. test he
    1. seiceáladh
    2. saibhseáladh
    3. triaileadh
    4. scrúdaíodh
    5. promhadh
  4. test she
    1. seiceáladh
    2. saibhseáladh
    3. triaileadh
    4. scrúdaíodh
    5. promhadh
  5. let's test we
    1. seiceálaimis
    2. saibhseálaimis
    3. triailimis or triaileadh muid
    4. scrúdaímis
    5. promhaimis
  6. test you plural
    1. seiceálaigí
    2. saibhseálaigí
    3. triailigí
    4. scrúdaígí
    5. promhaigí
  7. test they
    1. seiceálaidís
    2. saibhseálaidís
    3. triailidís or triaileadh siad
    4. scrúdaídís
    5. promhaidís
  8. test autonomous imperative
    1. seiceáiltear
    2. saibhseáiltear
    3. triailtear
    4. scrúdaítear
    5. promhtar
  9. don't test negative imperative
    1. seiceáil
    2. saibhseáil
    3. triail
    4. scrúdaigh
    5. phromh