1529 English verbs and 842 Irish verbs conjugated and translated
  1. nibble verb
    1. gráinseáil
    2. greasáil
    3. creimseáil
  2. nibbled Verbal Adjective
    1. gráinseáilte
    2. greasáilte
    3. creimseáilte
  3. nibbling Verbal Noun
    1. ag gráinseáil
    2. ag greasáil
    3. ag creimseáil
present
  1. I nibble me english present
    1. gráinseálaim
    2. greasálaim
    3. creimseálaim
  2. you nibble you
    1. gráinseálann
    2. greasálann
    3. creimseálann
  3. he nibbles he
    1. gráinseálann
    2. greasálann
    3. creimseálann
  4. she nibbles she
    1. gráinseálann
    2. greasálann
    3. creimseálann
  5. we nibble we
    1. gráinseálaimid
    2. greasálaimid
    3. creimseálaimid
  6. you nibble you plural
    1. gráinseálann sibh
    2. greasálann sibh
    3. creimseálann sibh
  7. they nibble they
    1. gráinseálann siad
    2. greasálann siad
    3. creimseálann siad
  8. nibble autonomous present
    1. gráinseáiltear
    2. greasáiltear
    3. creimseáiltear
  9. he does not nibble negative present he
    1. ghráinseálann
    2. ghreasálann
    3. chreimseálann
  10. does he nibble? question present he
    1. an ngráinseálann ?
    2. an ngreasálann ?
    3. an gcreimseálann ?
past
  1. I nibbled me english past
    1. ghráinseáil
    2. ghreasáil
    3. chreimseáil
  2. you nibbled you
    1. ghráinseáil
    2. ghreasáil
    3. chreimseáil
  3. he nibbled he
    1. ghráinseáil
    2. ghreasáil
    3. chreimseáil
  4. she nibbled she
    1. ghráinseáil
    2. ghreasáil
    3. chreimseáil
  5. we nibbled we
    1. ghráinseálamar
    2. ghreasálamar
    3. chreimseálamar
  6. you nibbled you plural
    1. ghráinseáil sibh
    2. ghreasáil sibh
    3. chreimseáil sibh
  7. they nibbled they
    1. ghráinseáil siad
    2. ghreasáil siad
    3. chreimseáil siad
  8. nibbled autonomous past
    1. gráinseáladh
    2. greasáladh
    3. creimseáladh
  9. he did not nibble negative past he
    1. níor ghráinseáil
    2. níor ghreasáil
    3. níor chreimseáil
  10. did he nibble? question past he
    1. ar ghráinseáil ?
    2. ar ghreasáil ?
    3. ar chreimseáil ?
future
  1. I will nibble me english future
    1. gráinseálfaidh
    2. greasálfaidh
    3. creimseálfaidh
    1. gráinseálfaidh
    2. greasálfaidh
    3. creimseálfaidh
    1. gráinseálfaidh
    2. greasálfaidh
    3. creimseálfaidh
    1. gráinseálfaidh
    2. greasálfaidh
    3. creimseálfaidh
    1. gráinseálfaimid
    2. greasálfaimid
    3. creimseálfaimid
  2. you will nibble you plural
    1. gráinseálfaidh sibh
    2. greasálfaidh sibh
    3. creimseálfaidh sibh
    1. gráinseálfaidh siad
    2. greasálfaidh siad
    3. creimseálfaidh siad
  3. will nibble autonomous future
    1. gráinseálfar
    2. greasálfar
    3. creimseálfar
  4. he will not nibble negative future he
    1. ghráinseálfaidh
    2. ghreasálfaidh
    3. chreimseálfaidh
  5. will he nibble? question future he
    1. an ngráinseálfaidh ?
    2. an ngreasálfaidh ?
    3. an gcreimseálfaidh ?
past habitual
  1. I used to nibble me english past habitual
    1. ghráinseálainn
    2. ghreasálainn
    3. chreimseálainn
    1. ghráinseáilteá
    2. ghreasáilteá
    3. chreimseáilteá
    1. ghráinseáladh
    2. ghreasáladh
    3. chreimseáladh
    1. ghráinseáladh
    2. ghreasáladh
    3. chreimseáladh
    1. ghráinseálaimis
    2. ghreasálaimis
    3. chreimseálaimis
  2. you used to nibble you plural
    1. ghráinseáladh sibh
    2. ghreasáladh sibh
    3. chreimseáladh sibh
    1. ghráinseálaidís
    2. ghreasálaidís
    3. chreimseálaidís
  3. used to nibble autonomous past habitual
    1. ghráinseáiltí
    2. ghreasáiltí
    3. chreimseáiltí
  4. he used to not nibble negative past habitual he
    1. ghráinseáladh
    2. ghreasáladh
    3. chreimseáladh
  5. did he used to nibble? question past habitual he
    1. an ngráinseáladh ?
    2. an ngreasáladh ?
    3. an gcreimseáladh ?
conditional
  1. I would nibble me english conditional
    1. ghráinseálfainn
    2. ghreasálfainn
    3. chreimseálfainn
    1. ghráinseálfá
    2. ghreasálfá
    3. chreimseálfá
    1. ghráinseálfadh
    2. ghreasálfadh
    3. chreimseálfadh
    1. ghráinseálfadh
    2. ghreasálfadh
    3. chreimseálfadh
    1. ghráinseálfaimis
    2. ghreasálfaimis
    3. chreimseálfaimis
  2. you would nibble you plural
    1. ghráinseálfadh sibh
    2. ghreasálfadh sibh
    3. chreimseálfadh sibh
    1. ghráinseálfaidís
    2. ghreasálfaidís
    3. chreimseálfaidís
  3. would nibble autonomous conditional
    1. ghráinseálfaí
    2. ghreasálfaí
    3. chreimseálfaí
  4. he would not nibble negative conditional he
    1. ghráinseálfadh
    2. ghreasálfadh
    3. chreimseálfadh
  5. would he nibble? question conditional he
    1. an ngráinseálfadh ?
    2. an ngreasálfadh ?
    3. an gcreimseálfadh ?
subjunctive
  1. that I nibble; may I nibble me english subjunctive
    1. go ngráinseála
    2. go ngreasála
    3. go gcreimseála
    1. go ngráinseála
    2. go ngreasála
    3. go gcreimseála
    1. go ngráinseála
    2. go ngreasála
    3. go gcreimseála
    1. go ngráinseála
    2. go ngreasála
    3. go gcreimseála
    1. go ngráinseálaimid
    2. go ngreasálaimid
    3. go gcreimseálaimid
  2. that you nibble; may you nibble you plural
    1. go ngráinseála sibh
    2. go ngreasála sibh
    3. go gcreimseála sibh
    1. go ngráinseála siad
    2. go ngreasála siad
    3. go gcreimseála siad
  3. that nibble; may nibble autonomous subjunctive
    1. go ngráinseáiltear
    2. go ngreasáiltear
    3. go gcreimseáiltear
  4. that he does not nibble; may he not nibble negative subjunctive he
    1. nár ghráinseála
    2. nár ghreasála
    3. nár chreimseála
  5. may he nibble? question subjunctive he
    1. an ngráinseála ?
    2. an ngreasála ?
    3. an gcreimseála ?
imperative
  1. nibble me english imperative
    1. gráinseálaim
    2. greasálaim
    3. creimseálaim
  2. nibble you
    1. gráinseáil
    2. greasáil
    3. creimseáil
  3. nibble he
    1. gráinseáladh
    2. greasáladh
    3. creimseáladh
  4. nibble she
    1. gráinseáladh
    2. greasáladh
    3. creimseáladh
  5. let's nibble we
    1. gráinseálaimis
    2. greasálaimis
    3. creimseálaimis
  6. nibble you plural
    1. gráinseálaigí
    2. greasálaigí
    3. creimseálaigí
  7. nibble they
    1. gráinseálaidís
    2. greasálaidís
    3. creimseálaidís
  8. nibble autonomous imperative
    1. gráinseáiltear
    2. greasáiltear
    3. creimseáiltear
  9. don't nibble negative imperative
    1. gráinseáil
    2. greasáil
    3. creimseáil